تزریق پلاستیک

تزریق پلاستیک یکی از روش های شکل دادن به پلیمر ها از طریق دستگاه تزریق می باشد. تزریق پلاستیک یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین روش هایی است که به کمک آن می توان با استفاده از مواد اولیه پلاستیک , محصولات پلاستیکی بسیاری را تولید کرد. به بیانی دیگر می توان گفت که تولید پلاستیک به روش تزریق پلاستیک روشی جدید و نوین برای تولید محصولات می باشد. در این روش در یک عملیات مواد اولیه داخل کویتی های قالب ریخته می شوند و پس از اینکه مواد خنک و خشک شدند از قالب بیرون آورده می شوند. از این روش اکثرا در مدلسازی ها و تولید های انبوه استفاده میشود.

پس از این که محصولات پلاستیکی توسعه یافتند , برای اینکه بتوان به صورت راحت تر و آسان تری این محصولات را تولید کرد به فکر اختراع ماشین هایی برای تولید مواد پلاستیکی افتادند و این افکار منجر به تولید ماشین های تزریق شد. قبل از تولید این دستگاه ها , تولید مواد پلاستیکی بسیار مشکل و زمان بر بودند. تمام مراحل کاری از قالب گیری و ذوب کردن و هم چنین ریختن مواد داخل قالب ها و … به صورت کاملا دستی انجام می شد و کاری کاملا زمان گیر و طاقت فرسا بود. هم چنین در مدت زمان بیشتر محصولات کمتری تولید میشد ولی امروزه با دستگاه های تزریق پلاستیک این روش به صورت کاملا اتوماتیک توسط ماشین صورت می پذیرد.

اولین دستگاهی که برای تزریق پلاستیک اختراع شد

در سال ۱۸۷۲ میلادی در آمریکا ساخته شد. این دستگاه بسیار ابتدایی بود و ساده کار میکرد. اما بعد ها در سال ۱۹۴۶ باز هم در آمریکا ماشین حرفه ای تری ساخته شد و توسط جیمز واتسون در دفتر اختراعات ثبت گردید.

وظیفه اصلی این دستگاه تزریق تبدیل پلاستیک جامد که در واقع دانه های ریز پلیمری هستند به پلاستیک روان و انتقال آن به قالب های مخصوص پلاستیک است. به گونه ای مواد روان را بتوان به قالب تزریق نمود.

شرکت پالت پلاستیکی یکی از بهترین شرکت های تولید کننده و تزریق پلاستیک در ایران است که به دلیل استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و تیم حرفه ای و مجرب توانسته است مشتریان زیادی در این خصوص را جذب خود نماید. در صورت تمایل به خرید و یا داشتن هرگونه سوال در خصوص مواد پلاستیکی و دستگاه های مرتبط با پلاستیک می توانید با کارشناسان ما در بخش فروش شرکت تماس گرفته و از آن ها راهنمایی بخواهید. بی شک کارشناسان ما به بهترین نحو ممکن شما را یاری خواهند نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *